Що спільного у віскі та хересу – виробники обох напоїв вважають їх кращими в світі ліками і панацеєю від усіх хвороб.
Віскокурня Aberlour користується водою з джерела святого Дростана. За легендою, Дростан і його соратники використовували воду з цього джерела для хрещення місцевого населення та навернення його в християнство. Саме ж джерело відоме з часів друїдів і використовувалося ними для створення різного цілющого зілля та елексирів. Трохи пізніше, у XIII столітті Альфонсо X Мудрий наказав усім хворим і немічним лікуватися хересом. Ним навіть поїли коней, щоби надати бідним тваринам хоробрості і сили в бою.
Крім того, з віскі Aberlour херес поєднує ще й те, що історія та доля їхніх рідних містечок напряму пов`язана з напоями, виробленими там. Саме ці виробництва і забезпечують їх добробут і розвиток.
Є й відмінності. Так суворих шотландців надзвичайна любов до свого віскі спонукала рятувати з полум’я пожеж дорогоцінні бочки. А для пристрасних мешканців жителів Херес-де-ла-Фронтера любов до хересу злилася з коридою та фламенко, сміливістю Дон Кіхота й відданістю Санчо Панси.
А ще віскі витримується в бочках з-під хересу, і нашими експертами серед запасів незалежного ботлера «Murray McDavid» була знайдена унікальна бочка віскі Aberlour, витриманого протягом 9 років у бочках першого наповнення з-під сухого іспанського хересу Oloroso.
Результат такої витримки порадує вас своїми горіхово-пряними пахощами, потужним горіховим смаком, насиченим і тривалим післясмаком. Смакуючи цей віскі після вечері в якості дижестива, ви зможете поринути в казку та уявити море, хвилюючі пісні та пронизуючі серце звуки гітари.
В Іспанії є унікальний звичай присвячувати бочки з хересом тій чи іншій події, країні чи окремій людині. Ми вирішили присвятити цю бочку О.Я. Савченку.